fbpx

O nas

O nas

Witaj na stronie „Krainy Świadomości”, w której znajdziesz zarówno fachową pomoc psychologiczną online, jak również poszerzysz swoją wiedzę czytając artykuły na blogu, a także zakupisz poradniki (e-booki w formacie pdf).

Cieszę się, że mogę Cię tutaj ugościć. Z wykształcenia i zawodu jestem psychologiem i filologiem anglistą. W 2014 roku ukończyłam studia psychologiczne (specjalność kliniczna) na Uniwersytecie SWPS. W międzyczasie szkoliłam się z zakresu psychoterapii uzależnień w Polsko- Niemieckim Instytucie Terapii Uzależnień. Odbyłam staż w Centrum Psychologii Zdrowia “Dormed” w Nysie.

Pracowałam również w NZOZ “Dobrej Nadziei” w Krakowie jako psycholog i psychoterapeuta uzależnień (na zasadzie wolontariatu). Prowadziłam zarówno terapię indywidualną, jak i grupową, Jednocześnie niezależnie od podnoszenia swoich kompetencji, pracowałam nad własnym rozwojem osobistym. Niezwykle pomocnym okazał się udział w treningach intrapsychicznym, interpersonalnym, a dużo wcześniej podjęta terapia własna (psychoedukacja w nurcie poznawczo-behawioralnym). 

Jednak z czasem zdałam sobie sprawę, że rozwój osobisty nigdy nie zamyka się w sztywnych ramach czasowych, że trwa przez całe życie. Dlatego kontynuowałam pracę własną m.in, także z powodów zawodowych, zainteresowałam się nurtem Mindfulness oraz Terapią Skoncentrowaną na Rozwiązaniach (w rezultacie ukończyłam stosowne szkolenia).

W 2020 roku założyłam bloga „Kraina Świadomości”, rok później poszerzyłam ten projekt o gabinet online i gabinet stacjonarny, a także niewielki sklep internetowy z e-bookami. Planowany jest dalszy rozwój projektu – szczegóły ukażą się niebawem. Jako psychologa fascynuje mnie nie tylko psychologia kliniczna, psychologia osobowości, psychologia uzależnień oraz psychologia społeczna. Przede wszystkim interesuje mnie pomaganie ludziom w rozwiązywaniu ich życiowych trudności oraz osiąganiu lepszej jakości życia.

Małgorzata Plata – Founder „Kraina Świadomości”